En iyi fotoğraf çeken telefonlar 2017

2017 yılını acısıyla tatlısıyla  geride bıraktık. 2017 yılında Mobil dünyasında çığır açan yeniliklerlere şahit olduk. En önemli yenilikler; çerçevesiz ekranlı ve muhteşem kameralı akıllı telefonlar. 

Dokunmatik akıllı telefonlar ilk çıktığı andan buyana hayatımızın bir parçası oldu. İletişim, Sosyal platformlar, Resim, Müzik, Video, Navigasyon vs. Her şeyimiz artık Mobil cihazlarla..

80′ ve 90′ yıllarda, Müzik dinlemek için Walkman, Fotoğraf  çekinmek  için ise Fotoğraf Makinası vardı. Kalem pille çalışan bu aletlere pil yetiştirmek mümkün değildi! 

Fotoğraf için önce 36 lık poz film satın alınır. Sonra resim çekilip Fotoğrafçı ya verilir. Fotoğrafların çıkmasını  beklenir ve ücreti mukabilinde Fotoğraflar alınırdı. 

En sinir edici  kısım ise özel fotoğraflarınızın bir başkasının elinde olmasıydı. 

O günlerden bugünlere bakıldığında, Teknoloji inanılmaz ilerledi. Artık bırakın normal bir fotoğrafı, Mobil cihazlarda Profesyonel fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar elde edilir hale geldi. Ve bir kaç sene içersinde Akıllı telefonlar,  Profesyonel fotoğraf makinelerinin pabucunu dama atmazsa bende bir şey bilmiyorum.

Neyse konumuza geçelim. 2017 senesi Mobil cihazların kameralara odaklandığı bir sene oldu desek yeridir. Özellikle Instagram ve YouTube gibi Sosyal platformlar da resim ve video paylaşımı yapan kullanıcılar Mobil cihazlarının kamerasına daha ziyade önem vermektedir. Gerçi kamerası iyi olan bir cihazın donanımı da aynı oranda en iyi olmak zorundadır.

En iyi fotoğraf çeken akıllı telefonları elbette merak etmişizdir. Evet kaliteli bir fotoğraf için cihazın da kaliteli bir donanıma ihtiyacı vardır.

Akıllı telefonların kamera ve resim kalitesini test eden ve bağımsız bir kaynak olan DxOMark isimli internet sitesinin verilerine göre:

2017 yılının en iyi resim çeken telefonları:

100 üzerinden 98 puanla Google Pixel 2 ilk sırada yer alıyor. 

Google Pixel 2 den sonra 97 puanla iPhone X ikinci,

Yine aynı puanla Huawei Mate 10 Pro üçüncü olarak karşımıza çıkıyor.

İşte 2017 yılına damgasını vuran ve en iyi resim video  kalitesi  sunan 20 akıllı telefon listesi:

Daha fazla bilgi ve telefonların nasıl testlerden geçtiği, çekilen fotoğraflar ve videolar hakkında detaylar için dxomark.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın