Mobil cihazlar için Günlük Dualar

Dua; bizi yaratan yüce rabbimize karşı şükür borcumuzdur. Nasıl ki bir alışverişte aldığımız malın ücretini ödüyorsak, Bize verilen tüm nimetlerin de bir ücreti var! Bize verilen nimetlerin ücreti kuşkusuz duadır. Hatta Kuran’ı Kerimde Yüce Allah (cc) Furkan Suresinin 77. Ayetinde “Deki: Duanız olmasa ne ehemniyetiniz var!” buyurmuştur.

Öyleyse kul her daim yaratıcısına karşı dua etmelidir. Dua için zaman yoktur. Evde, İşte, Araçta, Sağlıkta, Darlıkta vs. her zaman kul dua etmelidir.

Peki, Dua nasıl edilir? Hangi Dualar edilmelidir? diyenler için piyasada yüzlerce dua kitabı bulunmaktadır.

 

 

Semerkand yazılım, Bir müslümanın bilmesi gereken ve her daim etmesi gereken duaları, Cep telefonumuzda okumak üzere bir uygulama geliştirmiş ve bu uygulama sayesinde, artık yanınızda dua kitabı da taşımanıza gerek kalmıyor!

Bu uygulama ile Evinizde, işyerinizde, yolda ve her yerde Andoid işletim sistemli Cep Telefonunuzdan yada Tabletinizden dilediğiniz an dua okuyabilir, dinleyebilir hatta duaları online paylaşabilirsiniz.

Bu makalede size Semerkand yazılım tarafından sunulan Günlük Dualar isimli uygulamayı tanıtmak istiyorum.

Semerkand Günlük Dualar uygulaması neler sunuyor?

 

 

Dua’ nın önemi: Duanın önemine ilişkin yazı

Dua’ nın edebi: Dua’nın edepleri nelerdir? Buna ilişkin yazı

Günlük Dualar: Besmele, Abdest Duaları, Uyku ile ilgili Dualar, Giyimle ilgili Dualar, Temizlik ile ilgili Dualar, Camiyle ilgili Dualar, İşle ilgili Dualar, Vasıtaya binme Duaları, Eve girme Duaları, Yemekle ilgili Dualar, Beklenmedik olaylarla ilgili Dualar, Hastalık ve Ölümle ilgili Dualar.

Bu uygulamada bulunan duaların Arapça ve Türkçe anlamlarını öğrenebilir yine sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Uygulama tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Google Play Market den indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

Yapanların ellerine emeğine sağlık Allah razı olsun diyorum.

Hayırlara vesile olması dileğiyle…

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın